Reguliers.net > Alles over de Reguliersdwarsstraat in Amsterdam
Nieuws     Agenda     Foto's
                   


  



NIEUWS - 14 juli 2015

Proef met Pop-Up Fietsparkeerplekken


Om de overlast van geparkeerde fietsen tegen te gaan, houdt het stadsdeel Centrum deze zomer een proef met twee Pop-Up Fietsparkeerplekken: eentje op het pleintje van de Geelvinckssteeg en een ander in de Sint Jorisstraat, beide vlak om de hoek van de Reguliersdwarsstraat.

Door middel van speciale spotverlichting en verkeersborden worden elke dag tussen 23.00 en 05.00 uur twee vakken gecreëerd, waar mensen hun fiets kunnen parkeren. Fietsen die na 05.00 uur nog aanwezig zijn worden door medewerkers verplaatst naar de directe omgeving om weer plaats te maken voor het winkelende publiek overdag.




Pop-up fietsparkeerplek op het Geelvinckpleintje
(foto: Stadsdeel Centrum)


De pop-up fietsparkeerplekken zijn een proef waarbij in de eerste fase de vakken alleen met verlichting en verkeersborden worden aangeduid. In een tweede fase komen er twee demontabele fietsenrekken bij. Er zal onderzocht worden of deze extra stallingsmogelijkheden ook extra fietsen aantrekt.

- Zie ook het bericht op Amsterdam.nl


Een andere goede en minder bekende mogelijkheid om fietsen te parkeren is bij de (bewaakte) ondergrondse fietsenstalling Pathé de Munt op nummer 97 in het oostelijke deel van de Reguliersdwarsstraat. Deze is wel echter maar tot 00.30 uur en op zaterdag tot 02.00 uur open:




De fietsenstalling @ Reguliersdwarsstraat 97


In dit verband vermeldenswaardig is dat recent in twee leegstaande panden in de Reguliersdwarsstraat (nr. 10 en nr. 84) geen dringend gewenste fietsenstalling, maar paradoxaal genoeg juist een fietsenverhuur gekomen is.


Wil je op de hoogte blijven van het Reguliers-nieuws zonder afhankelijk te zijn van Big Tech? Abonneer je dan op onze RSS-feed!




0 reactie(s)


Reageer:









Meer nieuwsberichten:

- Café Bailando geopend, Italieno fastfood gesloten

- Downtown: van lunchroom naar bioscoopfilm en senioreninloop

- Galerie WIHH is weer terug; restaurant Satkara geopend

- WorldPride Amsterdam groots en massaal gevierd

- Dit jaar alleen een Pridefeest in het westelijke deel van de Reguliersdwarsstraat

- Hoe de Reguliers in de afgelopen 15 jaar dé Regenboogstraat van Amsterdam werd




Reguliers.net © 2007-2026
Disclaimer/Privacy
Contact

.